poslední aktualizace
20.9.2007

Partneři akce:

logo Walk
Walk Solutions

logo Parlament
Parlament Club


logo vsk
VSK Profi, s.r.o.

logo macerace
Macerace Fuck Metal

hlavní strana deník fotogalerie plán cesty o Islandu výbava video příprava kontakt


mapa přechodu

Ísland 2007- pěšky od severu k jihu

Někdy na jaře letošního roku jsem přemýšlel, kam zase pojedu do světa a co podniknu. Tak mě nějak napadlo přejít vnitrozemí Islandu, protože o něm nepsali v průvodci Rough Guide vůbec nic a mohl jsem tudíž předpokládat, že se zbavím všech hnusných lidí, stupidní civilizace a užiju si nádhernou surovou přírodu.

Po ohlášení svého plánu jsem byl označován za blázna, magora, mrtvolu a bylo mi dokonce některými alkoholickými individui z Parlamentu vystaveno předem parte. A protože se nikdo spolucestující nenašel, rozhodl jsem se, že pojedu sám.

Původní plán byl přejít Island ze severu k jihu, od Grónského moře k Atlantiku, z Akureyri do Skógaru (viz mapa). Tahle trasa má celkem 354km a podařilo se mi přejít celé pusté vnitrozemí a urazit 266km. Cestu jsem ukončil ve třech čtvrtinách, protože selhalo nečekaně koleno a dál než do Landmannalaugaru to prostě nešlo. Chyběl už jen kousek, čtyři dny pochodu...

I tak si myslím, že výprava po poušti, mezi ledovci, jezery a horami rozhodně stála za to! A vy si ji můžete užít taky, stačí si jen pořádně prohlédnout tyhle stránky.